ایکار » اخبار » اخبار تکنولوژی» شهرت و تخصص حرفه‌ای خودتان را صیقل دهید

شهرت و تخصص حرفه‌ای خودتان را صیقل دهید


هر شغل و حرفه‌ای که دارید ، از لوله‌کش و مکانیک تا پزشک و هنرمند و نویسنده، اگر با اینترنت سر و کار دارید, می‌توانید برای خودتان تبلیغ کنید و مهارت‌های خود را به دیگران بشناسانید. برای این‌کار خوب است نکاتی را در نظر بگیرید.

 تصویری از خودتان در اینترنت ارایه دهید که می‌خواهید دیگران آن را ببینند. همه چیزهایی را که انتشار می‌دهید به اسم خودتان لینک بدهید.

به شبکه‌های حرفه‌ای نظیر لینکدین و یا کریربیلدر (CareerBuilder) بپیوندند. یک پروفایل خوب و حرفه‌ای از خود بسازید و با همکاران شبکه ارتباط گیری کنید. از آن‌ها که شما را می‌شناسند بخواهید سفارش‌تان را بکنند.

روی وبلاگ‌های مربوط به حرفه‌تان کامنت بگذارید، در فروم‌ها شرکت کنید، کتاب‌هایی را که در مورد رشته‌تان در می‌آید معرفی و نقد کنید.
یک وبلاگ بسازید یا سایتی را به اسم خودتان ثبت کنید.

خودتان را با نوشته‌های روشن و طرح خوب و تصاویر سطح بالا تبلیغ کنید.

به طور مداوم، حداقل ماهی دو بار، در مورد مطالبی که دانش‌اش را دارید بنویسید.

از دیگران دعوت کنید که کامنت بگذارند و بحث راه بیندازند.

بکوشید پروفایل شخصی را از پروفایل حرفه‌ای جدا کنید

از آدرس‌های ایمیل متفاوت، آی‌دی‌های متفاوت، وبلاگ‌های متفاوت و حتی وب‌سایت‌های متفاوت استفاده کنید.

اسم اصلی خود را (که شامل اطلاعات محرمانه نظیر آدرس خانه و آدرس ایمیلی و شماره تلفن و عکس نیز می‌شود) به سایر پروفایل‌های‌تان مرتبط نکنید و لینک ندهید.

در مورد اضافه کردن به پروفایل حرفه‌ای‌تان دقیق باشید و به تصویری که از شما ارائه می‌کند توجه کنید. آن را با پروفایل شخصی‌تان مرتبط نکنید.

برخی شبکه‌های اجتماعی این امکان را به شما می‌دهند که فهرست‌های مختلفی داشته باشید (خانواده، کار، تیم ورزش و غیره) و بتوانید اطلاعاتی را که توسط فهرست‌های مختلف قابل دیدن است مدیریت کنید.

شهرت آن‌لاین خود را اعاده کنید

اگر هنگام جستجو به اطلاعاتی برخوردید که با شهرت شما خوانایی ندارد، سریع عمل کنید. این اطلاعات هر چه بیشتر و طولانی‌تر علنی بماند امکان پخش و آرشیو شدن‌شان بیشتر است.

مؤدبانه از شخصی که این اطلاعات را گذاشته بخواهید که آن را برداشته یا اشتباهات را تصحیح کند. اگر مسئله تصحیح است بخواهید که کلمه تصحیح یا «به‌روز شده» را به طور قابل رویتی در کنار پُست مربوطه منظور کند.

اگر شخص مورد نظر جواب نداد و حاضر به همکاری نشد، از ادمین وب‌سایت بخواهید که این بی‌حرمتی دیجیتال را از سایت بردارد.

اگر احساس می‌کنید که یک تصحیح علنی لازم است، خودتان به زبان ساده و مؤدبانه بدون حمله به فرد یا افراد در موردش بنویسید.


نظر خود را ارسال کنید
[نظر شما پس از تایید مدیر نمایش داده می شود.]

خبرها و مقالات دیگر